Zbiorniki magazynowe

PCC Apakor Sp. z o.o. specjalizuje się w produkcji zbiorników o różnorodnym przeznaczeniu, w tym zbiorników magazynowych, zarówno w układzie pionowym jak i poziomym. Największe doświadczenie posiadamy ze zbiornikami magazynowymi wykonywanymi wg normy wyrobu PN EN 14015.
Projektujemy, wykonujemy i montujemy zbiorniki magazynowe indywidualnie dostosowane do produktu i miejsca zabudowy w zależności od potrzeb klienta. W naszej ofercie znajdą Państwo:  zbiorniki wykonane  ze stali kwasoodpornych oraz węglowych, na substancje płynne, półpłynne lub sypkie, do magazynowania materiałów ciekłych zapalnych, trujących lub żrących.
Jesteśmy w stanie zaoferować  zbiorniki magazynowe o różnych pojemnościach oraz średnicach:

  • Zbiorniki magazynowe o średnic 4500 mm wykonywane są w całości na terenie PCC Apakor Sp. z o.o.,
  • Zbiorniki magazynowe o średnicach większych niż 4500 mm wykonywane są na placu budowy metodą podbudowy przy użyciu podnośników hydraulicznych z możliwością obrotu lub tradycyjną metodą arkuszową.

Zbiorniki magazynowe mogą być wyposażone w płaszcze grzewcze lub chłodzące oraz izolacje ciepłochronne i zimnochronne.
Jako doświadczony producent na potrzeby klientów dostarczamy zbiorniki tworzące duże bazy magazynowe świadcząc przy tym pozostałe usługi jako generalny wykonawca inwestycji koordynując działania wszystkich poddostawców i kooperantów w systemie „budowy pod klucz”.

Samo magazynowanie różnego typu substancji jest częścią ciągu technologicznego i jest związane z faktem, iż dostawy surowców nie są w stanie być w taki sposób zaplanowane, aby na bieżąco zaopatrywać zapotrzebowania. Zbiorniki magazynowe są dostosowane do właściwości fizykochemicznych materiałów magazynowanych (przechowywanych, gromadzonych, składowanych). Rozumiemy przez to, że właściwości te nie ulegają drastycznej zmianie i są zapewnione warunki bezpieczeństwa materiału i środowiska. Rozróżnienie podziału sposobów magazynowania zależy głównie od stanu skupienia substancji. Zbiorniki magazynowe to nie jedyny asortyment jaki posiadamy w swojej ofercie, dlatego zapraszamy Państwa do zapoznania się z pozostałymi produktami.